VM-toer Mads Østberg er lei av Citroëns sparing

Han er nummer to i rally-VM. Mads Østberg (27) frykter at Citroën sparer seg vekk fra VM-gullet.

USIKKER: Mads Østbergs kontrakt med Citroën går ut ved årsskiftet. Han vet ikke om han fortsetter der. Foto: Roy Wahlstrøm / Dagbladet
USIKKER: Mads Østbergs kontrakt med Citroën går ut ved årsskiftet. Han vet ikke om han fortsetter der. Foto: Roy Wahlstrøm / Dagbladet Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

LARKOLLEN (Dagbladet): Det er ikke mange år siden Citroën var størst og sterkest i rally-VM. Sebastien Loeb (40) vant ni strake VM-titler for dem fra 2004 til 2012.

Nå er det andre tider.

Loeb er borte. I stedet er norske Mads Østberg og britiske Kris Meeke (35) i dag bilfabrikantens frontfigurer i rally.

Halvert budsjett

Med Loeb forsvant også store deler av rallybudsjettet.

Med Dagbladet Pluss kan du dykke ned i en verden av eksklusivt innhold som berører, beriker og begeistrer

Kom tett på de sterke historiene. Bli med på innsiden og bak fasaden. Ta gode valg i hverdagen ved hjelp av våre tips, tester og guider.

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer