Premier League

- Zlatan har nummeret mitt

Solskjær svarte på svenskens flørt: - Hvem vet?

FORBEREDER KAMP: Ole Gunnar Solskjær og Manchester United møter Southampton lørdag. Foto: NTB scanpix
FORBEREDER KAMP: Ole Gunnar Solskjær og Manchester United møter Southampton lørdag. Foto: NTB scanpixVis mer
  • Southampton - Man. United, kl. 13.30 lørdag

MANCHESTER (Dagbladet): Ole Gunnar Solskjær (46) holdt i formiddag en pressekonferanse før oppgjøret mot Southampton lørdag. Manchester United har slitt i de to siste kampene, og det toppet seg med 1-2-tapet for Crystal Palace lørdag.

Siden er det blitt kjent at både Alexis Sánchez og Chris Smalling sendes på lån til henholdsvis Inter og Roma. United sliter også med skader på Anthony Martial og Luke Shaw.

Til tross for en del negative skriverier de siste dagene, var det en offensiv Solskjær som stilte på pressekonferansen. Et av de første spørsmålene han fikk, gikk på Zlatan Ibrahimovic (37). For et par dager siden uttalte Los Angeles Galaxy-spilleren at han følger med på Manchester United, og at han slett ikke utelukker muligheten for en retur.

LEVERER FORTSATT: Zlatan Ibrahimovic gjør sine saker bra i Los Angeles Galaxy. Foto: NTB scanpix
LEVERER FORTSATT: Zlatan Ibrahimovic gjør sine saker bra i Los Angeles Galaxy. Foto: NTB scanpix Vis mer

Til flørten svarte Solskjær:

- Det ville vært en stor forskjell hvis han fylte 28 år og ikke 38. Han var svært god i Manchester United og han gjør det fortsatt bra. Hvem vet? Han har nummeret mitt. Hvis han er seriøs, vil jeg alltid snakke med Zlatan.

- Holder nivået

Da Solskjær litt seinere i pressekonferansen ble spurt om han trodde dette alvorlig talt kunne skje, svarte han med et smil:

- Jeg tror ikke det vil skje, nei. Jeg tror han har hatt tida si i klubben. Jeg tror ikke han er seriøs.

Zlatan Ibrahimovic gikk til Los Angeles Galaxy i 2018. Han leverer fortsatt mål og målgivende så det suser i USA.

- Jeg kunne fint spilt i Premier League, uten problemer. Så dersom United trenger meg, så finnes jeg her, sa han denne uka, ifølge avisa Independent.

- Men jeg tilhører LA Galaxy, så dessverre.

Zlatans kontrakt i USA går ut i november. Han vil eventuelt være tilgjengelig for United i januar.

Overraskende

Verken Sánchez eller Smalling har vært to av Solskjærs favoritter. At Sánchez ville bli utlånt til Inter, har vært kjent lenge. Litt mer overraskende er det at Smalling lånes ut til Roma, all den tid han skrev ny United-kontrakt i fjor.

- Dette har kommet opp de siste dagene, sier Solskjær.

- Det er en mulighet for Chris. Vi satte oss ned i går og diskuterte dette. For øyeblikket har vi seks friske midtstoppere. Jeg kunne ikke love Chris spilletid. Han er på flyet nå. Og jeg tror han vil like erfaringen han får. Det er ikke mange engelske spillere som har fått sjansen til å spille i Italia. Jeg er sikker på at han vil komme tilbake sterkere og bedre.

Om Sánchez sier United-manageren:

- Jeg tror han trengte å dra. Det har ikke fungert for ham. Nå får han en ny start med sjanse til spilletid og å score mål. Det vil passe alle. Jeg stoler på Marcus Rashford, Anthony Martial og Mason Greenwood på topp. Vi har mange muligheter, og det er på tide at gutta nå føler presset. Det er noe vi ser fram til.

United har bare holdt nullen én gang i de 14 siste kampene. Det var i første seriekamp mot Chelsea (4-0). Laget har sluppet inn 22 mål og scoret 19 i denne perioden.

MISFORNØYDE: Manchester United tapte 1-2 på overtid for Crystal Palace. Dette hadde supporterne å si om kampen. Klipp: Madeleine Liereng. Reporter og video: Tore Ulrik Bratland / Dagbladet Vis mer
Tabell
Liverpool33009-39
Manchester C.321010-37
Arsenal32014-46
Leicester31203-25
Manchester U.31116-34
Burnley31115-34
Tottenham31115-44
Brighton31114-34
Sheffield U.31113-34
Crystal Palace31112-24
Bournemouth31114-54
Everton31111-24
Chelsea31114-74
West Ham31114-74
Wolverhampton30302-23
Aston Villa31024-53
Norwich31026-83
Southampton31023-53
Newcastle31022-43
Watford30031-70