Manchester United - Anderlecht 2-1 eeo (1-1) (Sammenlagt 3-2)
(Dagbladet): Det så ut som om det skulle bli plankekjøring da Henrikh Mkhitaryan sendte Manchester United i føringen etter bare ni minutters spill.
Men til tross for avansement og plass i semifinalen i Europa League, var satt seieren over Anderlecht veldig langt inne.
Og kan kanskje vise seg å bli kostbar med Zlatans skade også.
Vakker kontring
Men kontringen Mkhitaryan scoret på var derimot av det aller vakreste slaget. Paul Pogba brøt dypt på egen banehalvdel, sendte avgårde en fantastisk bakromspasningen til hurtigtoget Marcus Rashford, som på sin side bommet med innlegget til Zlatan.
På sjanse to fant han derimot Mkhitaryan som hamret United i ledelsen, og i minuttene etterpå tok publikummet på Old Trafford fram kulerammene for å gjøre seg klar til festen.
Varselskudd
Anderlecht-keeper Ruben holdt bortelaget inne i kampen, og så tok lagkameratene over showet.
For der Anderlecht ble baktunge og fulle av respekt i hjemmekampen, gikk de rett i strupen på United i kveld.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger