Døden nær etter TV-tabbe
- Vennene mine sa at jeg måtte dra til legen, men …
- Jeg er Northug i kvinnelig form
Tereza Beranova (24) forsøker å sette tsjekkisk langrenn på kartet igjen og skape mer show i skisporten. Hun sammenlikner seg med Petter Nor..
Endrer tannhelsereform
Det blir ikke støtte til tannlege for 25- og 26-åringer likevel. I stedet økes støtten til de yngre kullene, forteller SV-nestleder Marian H..
Sjokkerer: - En dum idé
Kjendissønnen skaper overskrifter med sitt siste påfunn.
Svarer: - Klart det er stort
Martin Ødegaard og Helene Spilling har skapt spekulasjoner etter at de poserte sammen.

Tar på seg skylda
Idag inntok Preben Ottesen (53) vitneboksen i rettsaken vedrørende KNM «Helge Ingstad».
Kommandørkaptein Ottesen var skipssjef på fregatten da den feilnavigerte og krasjet med tankskipet «Sola TS» natt til 8. november 2018.
Da han inntok vitneboksen i Hordaland Tingrett i dag, ytret han at han tar på seg det fulle ansvaret for ulykka.
Det melder BA.
Fant død person i Byfjorden i Bergen
Det melder Vest politidistrikt like etter klokken 12.30 torsdag.
- Politiet ble varslet av en hurtigbåt klokka 11.55. Vedkommende ble brakt på land og er bekreftet død. Politiet har ikke identitet på vedkommende og vil per nå ikke gå ut med cirka alder og kjønn, skriver politiet på Twitter.
Politiets operasjonsleder Tore André Brakstad forteller at det var en passasjer på den aktuelle hurtigruta som observerte avdøde i sjøen.
- Det ble sendt ut redningsskøyte og politibåt. Redningsskøyta fikk personen til land, men det ble raskt konstatert at vedkommende var død. Det ble ikke gjort noe forsøk på livreddende førstehjelp, sier Brakstad til Dagbladet.
- Bar vedkommende preg av å ha ligget lenge i vannet?
- Det har jeg ingen opplysninger om per nå, svarer operasjonslederen.
På spørsmål politiet setter likfunnet i sammenheng med eventuelle savnet-saker i Bergen-området, svarer Brakstad:
- Det er noe vi må undersøke. Det er stadig vekk noen som er savnet.
Ifølge Brakstad ble funnet gjort et «stykke ute i fjorden», uten at han har noe nærmere anslag av hvor langt det var fra land.
Ber ansatte fjerne Tiktok
Bergen kommune ber alle ansatte om å fjerne appene Tiktok og Telegram fra tjenestemobiler, skriver NRK.
- Vi tar konklusjonen fra Nasjonal sikkerhetsmyndighet på alvor. Derfor ber vi nå om at ansatte fjerner TikTok og Telegram fra tjenestemobiler og andre enheter, sier Per-Arne Hvidsten Larsen.
Bergen kommune følger dermed Justis- og beredskapsdepartementet, som tidligere har frarådet at politikere og ansatte i departementet har Tiktok og Telegram på tjenesteenheter.
Det skjer etter at Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) vurderer at risikoen er høy dersom ansatte har appene installert på telefonene sine.
Tidligere i år kunne Dagbladet avsløre at justisminister Emilie Enger Mehl (Sp) hadde Tiktok på jobbtelefonen sin en periode i fjor.
Tiktok er eid av det kinesiske selskapet Bytedance. Bekymringen er at kinesiske myndigheter kan misbruke data samlet inn via appen, som ved første øyekast kan fremstå som et ganske uskyldig sosialt medium med sang-miming, humor, matlaging og dansing.
Bolig totalskadet i brann
03.20 natt til torsdag rykket nødetatene ut etter melding om brann i bolig i Kvinnherad, melder Vest politidistrikt på Twitter.
Beboer skal være ute av huset.
110-sentralen vest meldte om full overtenning i boligen, og flere nabohus ble evakuert på grunn av fare for spredning.
Rundt klokken 05.45 sier politiet at brannen er slukket, og at brannvesenet driver etterslukking.
- Huset er totalskadet og nærmest helt nedbrent. Vi vet foreløpig ikke årsaken til brannen, sier operasjonleder Dan Erik Johannessen.