- Atomvåpen til alle
Den belarusiske presidenten kom før helgen med store lovnader til land som velger å støtte Russland og Belarus i krigen mot Ukraina.
Refser Equinor for havvind-retrett
Fagforeningsleder i Industri Energi, Frode Alfheim, krever at Equinor starter opp igjen arbeidet med havvindprosjektet Trollvind.
- Selvmord blant barn er svært sjelden
Det er svært sjelden barn og unge tar selvmord. Psykologspesialist er også helt sikker på at ingen ønsker et slikt utfall av en mobbesak.
Forvirring: - Hva skjer?
Jakob Ingebrigtsen (22) viste styrke i Marokko.
- Har ikke gjort det før
Programlederen dukker opp på skjermen igjen. Og gleder seg til å endelig kunne ha fri i helgene.

Avslutter søk etter Madeleine McCann
Store politiressurser har de siste dagene foretatt nye søk etter Madeleine McCann. Treåringen forsvant sporløst under familiens ferie i Portugal i 2007.
Torsdag kveld melder Sky News at søket er avsluttet. Det er foreløpig ukjent om det er gjort funn.
Søkene har vært konsentrert i et område av innsjøen Barragem do Arade, omkring 50 kilometer unna Praia da Luz, stedet hvor McCann sist ble sett.
Stedet var ett av dem hvor mistenkte Christian Brueckner pleide å ferdes i 2007.
Arbeidsulykke: - Svovelsyre over deler av kroppen
Det har vært en arbeidsulykke ved en kjemikaliebedrift, opplyser operasjonsleder Vidar Pedersen i Oslo politidistrikt i en melding.
- En person har fått svovelsyre over deler av kroppen, skriver Pedersen.
Den skadde skal ha brukt verneutstyr på deler av kroppen og er kjørt til Ullevål sykehus.
- Han fremstår alvorlig, men ikke livstruende skadd, opplyser politiet.
Brann i taubåt nord for Haugesund
Det er meldt om brann i motorrommet på en mindre taubåt nord for Haugesund. Båten, som har én person om bord, skal slepes til land.
Hovedredningssentralen (HRS) Sør-Norge fikk melding om saken klokka 1.09 natt til mandag. Båten befant seg da på det åpne havstykket Sletta, som ligger nord for Haugesund, og hadde ikke framdrift.
HRS opplyser at en redningsskøyte er framme ved havaristen. I tillegg er det blant annet sendt et redningshelikopter, samt en Røde Kors-båt for å frakte brannmannskaper.
(NTB)
Kiltsjko: - Nye eksplosjoner i Kyiv
Kyivs borgermester Vitalij Klitsjko melder natt til mandag om nye eksplosjoner i den ukrainske hovedstaden.
Luftverssystemer skal være påkoblet, melder Reuters.
Natt til søndag ble flere titalls russike droner skutt ned av luftofrosvaret i et massivt angrep mot landet.
Minst én person ble drept i gårsdagens angrep.