Drapssiktet kone skylder på bilselger
Den siktede kona mener en konflikt om et bruktbilkjøp må ha utløst drapet på ektemannen. Peker ut bilselger som gjerningsmann, men avvises a..
Derfor fortalte han om pillemisbruket
- Mye deiligere så fort man er ærlig om det, sier Rybak til Dagbladet.
Forsinkelser i togtrafikken
Fredag morgen ble det full stans i togtrafikken da brannalarmen gikk hos trafikkstyringssentralen i Oslo. Bane Nor varsler forsinkelser.
Kolleger i sorg: - Helt uvirkelig
Legen Jurgen Damen (43) ble drept torsdag, da en student med automatgevær åpnet ild inne i Rotterdams universitetssykehus. Sykehuset har sat..
Nektet av kirurgen
Komikerens forespørsel ble kontant avvist.
ICJ: Skal behandle anklager om folkemord i Ukraina
Den internasjonale domstolen i Haag opplyser at de skal behandle anklagene fra 33 land som har kommet inn om Russlands inngripen i Ukraina 24. februar. Det skriver de i en melding på Twitter.
27. februar fremmet Ukraina en klage til Den internasjonale domstolen i Haag (ICJ). Klagen gjaldt et av Russlands mange påskudd for det brutale angrepet på Ukraina 24. februar, nemlig beskyldningen om «folkemord begått av Kyiv-regiment».
Norge er et av landene som tok stilling til Ukrainas klage til ICJ.
Norge har intervenert i saken som tredjepart. Det innebærer at Norge som nasjon, som selv ikke er involvert i tvisten, kan sende inn sine synspunkter om saken.
Norge har aldri før intervenert i en tvistesak mellom to stater for ICJ.
Politibil påkjørt av trikk
Politiet melder om et trafikkuhell i Akersgata i Oslo. En politibil er påkjørt av trikken.
- Trikken kjørte fra stedet uten å ta kontakt med polititjenestemennene. Vi søker etter trikken nå, skriver politiet på X/Twitter.

SVT: Svensk politi har liste over 150 adresser for mulige angrep
Politiet i Stockholm har en liste på rundt 150 adresser der man venter at vold kan skje framover, ifølge opplysninger til SVT.
På adressene bor det folk i det kriminelle miljøet. Det er også snakk om steder hvor det bor venner og familie og gjengmedlemmer, skriver kanalen.
Catrine Kimerius Wikström, politisjef i sørlige Stockholm, vil ikke bekrefte opplysningen. Hun sier at politiet forsøker å ha god oversikt, men at de ikke kan holde oppsyn med alle.
- Det er en umulighet å være alle steder samtidig, sier hun.
(NTB)
Riksvei stenges i noen timer
Riksvei 15 vil bli stengt i noen timer i forbindelse med berging av et vogntog som har veltet i Lom i Innlandet.
Det er omkjøring for personbiler gjennom fylkesvei 2640 i Liavegen. Store kjøretøy må vente, opplyser politiet på X/Twitter.