Annonse

Nyhetsstudio

Kvelte og bet politihund: - Pepret med pepperspray

Politiet i Stavanger rykket mandag kveld ut til by-terminalen etter melding om en mann som skal ha forsøkt å slå en person med en gjenstand. Politiet opplyser at mannen forsøkte å løpe avsted og at de iverksatte et søk etter den aktuelle mannen.

I en oppdatering skriver politiet at de fant mannen under en trapp og at han nektet å etterkomme pålegg av hundepatruljen. Hendelsen skal deretter ha eksalert.

- Han gikk til angrep på hunden med spark, kvelertak og bitt. Mannen ble pepret med pepperspray, skriver politiet på X/Twitter.

De opplyser videre at mannen ble pågrepet. Han blir anmeldt for vold mot politiet, kroppskrenkelse og bruk/besittelse av narkotika.

I en oppdatering skriver politiet at den fornærmede og den pågrepne ikke kjenner hverandre. Begge er menn i 40-åra.

Annonse

Ordfører om dobbeltdrap: - Dypt tragisk

– Det er en dypt tragisk hendelse. Først og fremst for familien og de nærmeste, sier ordfører Jan Oddvar Skisland til NTB.

Regjeringen setter av 15 milliarder til grønn omstilling
Foto: Bjørn Langsem / Dagbladet

Regjeringen setter av 15 milliarder til grønn omstilling

Til sammen 15 milliarder kroner settes av til grønn omstilling gjennom egenkapital, garantier, lån og tilskudd.

Det annonserte statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) og næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) torsdag.

- Vi må både skape og dele. I Norge har vi et næringsliv i verdensklasse. Det er viktig når vi nå skal gjennom den største omstillingen i historien. Vi øker nå tempoet i arbeidet med grønt industriløft, sier Støre i en pressemelding.

Annonse

Arbeidsulykke i Porsgrunn

Nødetatene rykker ut til en arbeidsulykke i Porsgrunn.

- En person har falt fra høyde og fått noen kutt, skriver politiet på X/Twitter.

Ambulansen er på stedet og jobber med pasienten, som er ved bevissthet.

Politiet fikk melding om hendelsen klokka 08.10 torsdag morgen.

Fylkesvei stengt etter trafikkulykke

Politiet rykker ut etter melding om en trafikkulykke i Trøndelag torsdag.

- Det er en lastebil som har kjørt ut av veien, sier operasjonsleder Else Stokkebø til Dagbladet.

Skadeomfanget er ukjent.

Fylkesvei 680 er stengt nordvest for Kyrksæterøra som følge av ulykken.

Veien kommer til å bli stengt i en periode. Stokkebø forklarer at det dreier seg om en lite trafikkert vei.

Annonse