Annonse

Nyhetsstudio

Bane Nor: Feil på informasjonssystemet

Bane Nor meldte på sine egne nettsider klokka 10.20 at det var feil på informasjonssystemet i hele landet.

- Vi jobber med å rette feilen, opplyste de.

Klokka 10.41 har feilen blitt rettet.

- Du må fortsatt regne med forsinkelser, skriver Bane Nor i en oppdatering.

Annonse
Henrettet
Foto: Florida Department of Corrections via AP/NTB

Henrettet

En 54-åring som drepte to kvinner samme uke i Florida, ble tirsdag henrettet i Florida State Prison.

Michael Zack III ble dømt til døden for å ha stukket i hjel Ravonne Smith, en kvinne han møtte på baren hvor hun jobbet, i juni 1996. I en separat rettssak ble han også dømt til livstid i fengsel for drapet på Laura Rosillo samme uke.

Zack ble erklært død i fengselet ved 18-tida lokalt tid tirsdag etter å ha fått en giftsprøyte. På dødsleiet uttrykte han sterk anger for drapene, som ble begått mens han var rusavhengig.

Hans forsvarere argumenterte i retten med at Zack hadde medfødte skader fra alkoholmisbruk og var mentalt tilbakestående. Høyesterett avviste imidlertid begjæringen om å stanse henrettelsen.

(NTB)

Arbeidsulykke på båt i Senja

Politiet i Troms har fått melding om en arbeidsulykke om bord i en båt i Senja, melder de tirsdag kveld.

- En mann har formentlig falt ned i et lasterom, skriver politiet på X.

Skadeomfanget er foreløpig ukjent.

Nødetatene er på stedet, opplyser politiet.

Pasienten har blitt fraktet opp av lasterommet, og blir tatt håndom av ambulansepersonell, skriver politiet i en oppdatering.

- Politiet er på stedet og foretar etterforskning, melder de.

Annonse

35 år gammel mann pågrepet for drapet på Jonas Aarseth Henriksen

Tirsdag kveld ble en 35 år gammel mann pågrepet og siktet for drap eller medvirkning til drap på Jonas Aarseth Henriksen, melder politiet i en pressemelding.

Mannen ble pågrepet i sin bolig på Jevnaker.

Dette er den femte pågripelsen som blir gjort i forbindelse med drapet.

Disse er pågrepet fra før:
• Mann (28) ble pågrepet 14. september på Rena.

• Mann (30) ble pågrepet 20. september i Elverum.

• Mann (32) fra Hønefoss ble pågrepet 25. september under et politiavhør, der han opprinnelig var innkalt som vitne.

• En annen mann (32) ble pågrepet 30. september ved en bensinstasjon på Noresund.

De fire nekter straffskyld.

Bil kjørt av veien i Innlandet

En personbil har kjørt av veien i Innlandet, melder politiet i Innlandet tirsdag kveld.

- Skadegrad og omfang er ikke avklart, opplyser de på X.

Politiet er på vei til stedet.

- Fører blir ivaretatt av helsevesenet, melder de i en oppdatering.

Annonse