- Forverrer lidelsene
Israel hindrer hjelpesendinger til Gaza, ifølge Røde Halvmåne.
Charles' slips vekker oppsikt
Etter en ukes lang konflikt rundt Parthenon-skulpturene dukket monarken opp i dette slipset. Det får noen til å tro det er en form for kodet..
Deler sjeldent bilde
- Jeg har ikke ord.
Ventet sju år: - På tide!
Maren Mjelde, Caroline Graham Hansen og Emilie Haavi ble hyllet for å ha passert 100 landskamper, men landslagskapteinen passerte milepælen ..
Ny oppdagelse: - Gigantisk
- Viser hvor mye vi har igjen å oppdage.
Har mottatt 124 klager
Per mandag morgen har Kringkastingsrådet mottatt 124 klager på NRK-serien «Ingen elsker Bamsegutt». Det opplyser spesialrådgiver i Kringkastingsrådet, Erik Skarrud, overfor Dagbladet.
Søndag kveld hadde Kringkastingsrådet motttatt 70 klager fra publikum, meldte VG.
Serien har motttatt kritikk etter at det viste seg at den omtalte hovedpersonen, Jan-Egil Granfoss, ble dømt i en overgrepssak i 1991.
Dommen er utelatt fra serien. NRK har beklaget utelatelsen i ettertid.
NRKs distriktsdirektør Marius Lillelien sier at det er «bred enighet» innad i statskanalen om at NRK har gjort feil knyttet til serien.
Serien er midlertidig trukket fra NRK Nett-TV i påvente av endringer. Søndag kveld skrev Dagbladet at det også har vært intern misnøye i NRK i forbindelse med serien.

Les hele saken
Bekrefter intern misnøye
Norge blir gjesteland i G20
Brasil har invitert Norge med på laget når landet overtar formannskapet for G20-arbeidet neste år.
- Brasil har vist oss stor tillit ved å invitere oss til å bidra til G20-arbeidet det neste året. Det gjenspeiler det brede og gode samarbeidet vi har og har hatt med Brasil på mange områder gjennom mange år, og vi ser fram til å bidra i arbeidet, sier statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) i en pressemelding sent fredag kveld.
Norge blir ett av åtte gjesteland under Brasils formannskap i året som kommer.
G20 er et strategisk samarbeid for de viktigste økonomiene i verden. Disse representerer totalt 80 prosent av verdens BNP, 75 prosent av verdenshandelen og rundt to tredeler av verdens befolkning.
G20-landene er Argentina, Australia, Brasil, Canada, Kina, Frankrike, Tyskland, India, Indonesia, Italia, Japan, Sør-Korea, Mexico, Russland, Saudi-Arabia, Sør-Afrika, Tyrkia, Storbritannia og USA, foruten EU og AU. Formannskapet går på rundgang mellom landene.
(NTB)

Ny oppdagelse: - Gigantisk
Et undersjøisk fjell er oppdaget dypt nede i Stillehavet, nærmere bestemt utenfor kysten av Guatemala. Det opplyser organisasjonen NOOA Ocean Exploration til CNN.
Fjellet beskrives som gigantisk, og er nesten dobbelt så høy som verdens høyeste bygning, Burj Khalifa i Dubai.
Det «rager» 1600 meter over havbunnen, men ligger også 2400 meter under havoverflaten, ifølge CNN.
- At et så gigantisk undersjøisk fjell kan ha vært skjult for menneskeheten fram til nå, viser hvor mye vi har å oppdage, sier forsker Jyotika Virmani til CNN.
Det beskrives som restene av en vulkan, som ikke lenger er aktiv.
Stavanger: Mindreårig slått og kastet egg på
Politiet er på vei til et område i Stavanger etter at en mindreårig skal ha blitt slått og kastet egg på.
Det opplyser politiet i Sør-Vest på Twitter / X.
- De som har gjort det har løpt fra stedet, skriver de.
Bussbrann i Bergen
Det brøt ut brann i en buss på Lagunen i Bergen fredag kveld
- Bybanen er midlertidig stanset i dette området. Brenner kraftig i bussen, og alle nødetater er på utrykning mot stedet, skrev politiet på X.
Operasjonsleder Tatjana Knappen i Vest politidistrikt sier til Dagbladet klokka 19.49 at brannen er slukket, men det er fortsatt mye røyk.
- Det er mye røyk og mange i nærheten. Vi oppfordrer folk til å trekke unna og lukke vinduer. Røyken fra bussbrannen er ganske giftig, sier Knappen.
Politiet er på stedet for å holde folk unna, forteller hun.
De har ikke opplysninger om at det skal ha vært folk i bussen da brannen brøt ut.
- Meldingen vi fikk 19.26 sa at det brant voldsomt, men at det ikke var folk i bussen, sier Knappen.
Bergensavisen skriver at Lagunen storsenter, som ligger i nærheten av der bussen brant, måtte evakuere da brannalarmen ble utløst.
- Det kommer inn røyk i parkeringshus og bygningsmasse hos oss. Det påvirker jo oss negativt, for nå står alt stille, sier direktør på senteret, Knut Eliassen til avisa.
I en oppdatering klokka 21.16 skriver politiet bussterminalen og området under brua der bussen har brent, er avsperret av sikkerhetsmessige årsaker.
- Entreprenør er tilkalt for å vurdere brukonstruksjonen, skriver politiet.
Bussen er utbrent.