
Bli en mattevinner med superlærer'n
Håvard Tjoras leksetips.
(Dagbladet): Overbevist om at du ikke har hode for matematikk? Tøys, mener «superlærer» Håvard Tjora. Han tror alle kan bli flinke i matte.
- Mange synes matematikk er vanskelig, og påfallende mange sier de ikke har et hode for matematikk. Men alle kan lære det vi driver med i grunnskolen.
- Det er ikke noe som skulle tilsi at noen ikke har mulighet til å lære seg matte - hva skulle i så fall det skyldes? spør Håvard Tjora.
Han har lang erfaring i å jobbe med barn og ungdom som sliter med matematikkfaget.Nå er han aktuell med boka «Leksehjelp i matematikk», for foreldre og elever i 1. til 10 klasse.
Når noen sliter med mattefaget dreier det seg ofte om noen få misforståelser eller noen få grunnelementer som ikke er innlært, mener Tjora.
Dagbladet Pluss – de beste historiene
- Over 250 kvalitetsartikler hver måned
- Prisvinnende reportasjer og avsløringer
- Premium artikler innen stoffområder som bil, båt, trening, samliv, vin og reise
- Tilgang til hele papiravisen og Magasinet på PC/Mac, mobil og nettbrett
- Tilgang til Dagbladets avisarkiv - fra 1869 til i dag
- Ved å abonnere på Dagbladet Pluss, godtar du våre kjøps- og bruksvilkår.
- Abonnementet har ingen bindingstid. Du kan si det opp når som helst.
- Abonnementet fornyes automatisk til ordinær pris, og løper til du sier opp.
- Ordinære priser: Uke kr 45,- Måned kr 79,- Kvartal kr 199,- År kr 729,-
Betal trygt med Visa eller Mastercard.