LAS VEGAS (Dagbladet): Bak bardisken i den nyåpnede restauranten Libertine Social på hotellet Mandalay Bay står Tony Abou-Ganim (56) og lager sine egne isbiter.
– Las Vegas blir fortsatt portrettert i filmer som et sted hvor en kaster til side sin gode dømmekraft og lar alle hemninger fare med vinden. Byen har mye mer å tilby enn som så, sier bartenderen.
Ved hjelp av en liten maskin får han isbitene til å se ut som runde krystallkuler. Bak han står nøye utplukkede flasker med alt fra vodka til whisky. I kjøleskapene venter friske juicer og garnityr. Sourmix-drinker og oversøte daiquries er erstattet med swizzles, negronis og infusert vodka. For Vegas er ikke like harry som det en gang var: Byen blir stadig mer sofistikert.
Ørkenbyen
Men Las Vegas er også en by som aldri lukker dørene.
Hvor man kan drikke og gamble døgnet rundt uten å måtte forholde seg til klokka. Og det er takket være kasinoindustrien at Las Vegas vokste frem til å bli en av USAs mest besøkte byer.
Ørkenbyen startet som et jernbanestopp i 1905, men byutviklingen skøt for alvor fart i 1931 da staten Nevada legaliserte gambling for å sette fart i økonomien under den store depresjonen.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger