Vintest:

Gresk vin bedre enn sitt rykte, men denne er gresk vin på sitt aller verste

Ingen seksere blant de fire hvite og to røde, men én klar ener som dufter papp, våt ull og stikkelsbær.

GOD SMAK? Gresk vin har ikke så godt rykte, men det har skjedd en endring de siste åra med vinen. 
GOD SMAK? Gresk vin har ikke så godt rykte, men det har skjedd en endring de siste åra med vinen.  Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Hellas blir av mange forbundet med vin av ymse kvalitet.

Dette har lenge også stemt med realitetene, men de seinere åra har det skjedd en tydelig kvalitetsforbedring.

Retsinaen og alkoholtunge, rustikke viner er erstattet med balanserte viner med drue og regionalkarakter.

Produsert vin i over 6500 år

Vinproduksjonen i Hellas strekker seg tilbake hele 6500 år og er en av de første stedene det ble dyrket druer for vinproduksjon.

Med Dagbladet Pluss kan du dykke ned i en verden av eksklusivt innhold som berører, beriker og begeistrer

Kom tett på de sterke historiene. Bli med på innsiden og bak fasaden. Ta gode valg i hverdagen ved hjelp av våre tips, tester og guider.

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer