(Dagbladet): Reisende verden over besøker Barcelona for blant annet å oppleve den fantastiske arkitekturen, og ikke minst Antoni Gaudís særegne bygninger.
Nå kan et 100 meter høyt hostel av stein bli en del av bybildet.
Det uvanlige bygget med navnet «Barcelona Rock» er designet av det polske arkitektfirmaet Ugo til arkitektkonkurransen: «Barcelona 2011 Bohemian Hostel for Backpackers International Competition», skriver arkitektfirmaet.
Klatrehus Deltakerne i konkurransen ble bedt om å lage et 100 meter høyt hostel med rekreasjonsområder, butikker og kafeer.
Ikke minst skal bygget kunne være et nytt landemerke i den populære byen.
Det planlagte hostellet er designet spesielt for de klatreinteresserte, og ifølge arkitektene skal du med spesialutstyr kunne overnatte på utsiden av bygget og våkne til en fantastisk utsikt over den spanske byen.
50 rom Barcelona Rock har 50 rom, kino, spa, kafé, svømmebasseng, treningssenter, bar, butikker, og klatrevegger for nybegynnere.
Bassenget er designet slik at du skal kunne hoppe ut i vannet fra steiner rundt.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger