Her ligger fotoboksene som knipser mest

I 2016 har 423 personer mistet lappen etter å ha kjørt for fort.

Tar like mange: Sammenliknet med fjorårets gjennomsnitt ser det ikke ut til at det blir noen voldsom nedgang i antallet som tas i fotobokser, som denne på Solli-høgda i Buskerud. 
Foto: Kyrre Lien / NTB Scanpix 
Tar like mange: Sammenliknet med fjorårets gjennomsnitt ser det ikke ut til at det blir noen voldsom nedgang i antallet som tas i fotobokser, som denne på Solli-høgda i Buskerud. Foto: Kyrre Lien / NTB Scanpix  Vis mer
Publisert

Det blitzer nærmere 23 ganger i døgnet i Rælingstunnelen retning Lillestrøm, der den mest belastede fotoboksen i landet ligger. Likevel finnes det en fotoboks som har høyere antall knips per passerte kjøretøy. Den finner du i Porsgrunn.

Mange bilister har fått et mindre flatterende bilde i posten, kombinert med skiltnummer og en betalingsblankett.

Allerede abonnent? Logg inn

Våre beste tilbud!

Dagbladet Pluss

Mer å snakke om

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer