Teknikken som kan bremse feriekrangelen

Ulike ønsker for sommerferien er en typisk kime til krangling. Slik kan man nærme seg et feriekompromiss.

UENIGE: En typisk situasjon er at den ene parten vil gjøre det samme som de alltid gjør i sommerferien, mens den andre har lyst til å finne på noe nytt. Hvordan kan en slik situasjon løses? Det temaet tar psykolog og partertapeut Andreas Løes Narum for seg i denne artikkelen. Foto: Shutterstock/NTB
UENIGE: En typisk situasjon er at den ene parten vil gjøre det samme som de alltid gjør i sommerferien, mens den andre har lyst til å finne på noe nytt. Hvordan kan en slik situasjon løses? Det temaet tar psykolog og partertapeut Andreas Løes Narum for seg i denne artikkelen. Foto: Shutterstock/NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Med Dagbladet Pluss kan du dykke ned i en verden av eksklusivt innhold som berører, beriker og begeistrer

Kom tett på de sterke historiene. Bli med på innsiden og bak fasaden. Ta gode valg i hverdagen ved hjelp av våre tips, tester og guider.

Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.

Trygg betaling med:

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer