Dagbladet er en del av Aller Media. Aller Media er ansvarlig for dine data på denne nettsiden.  Les mer

Kristian Valen og Karen Ånensen:

- Vi gråt av glede

Komiker Kristian Valen og forloveden Karen Ånensen ble mandag morgen foreldre til en liten gutt.

PAPPALYKKE: Paret ønsket mandag morgen sitt første barn velkommen til verden. Foto: John T. Pedersen / Dagbladet
Publisert
Sist oppdatert

Kristian Valen (50) og Karen Ånensen (39) har blitt foreldre. Det bekrefter paret til Dagbladet. 

«Dette var stort. Født 08:48. Ifølge mor har han overleppa til faren», skriver Valen i en SMS. 

Foto: John T. Pedersen / Dagbladet

Paret delte i fjor at de ventet barn, og nå har en liten gutt kommet til verden.

«Dette er fantastisk! Vi gråt av glede», sier han og påpeker at barnet er velskapt og på 3,77 kilo. 

Noen timer etter fødselen får Dagbladet snakke med de nybakte foreldrene:

- Det går ikke an å beskrive - det var helt fantastisk. Vi sitter bare og beundrer han og hvor fin han er, sier Valen.

- En veldig god pappa

Paret har vært nervøse gjennom graviditeten ettersom de ved forrige svangerskap, i 2024, gjennomgikk en spontanabort. 

«Selv om vi føler en stor glede, bærer vi også med oss en del forsiktighet. Vi håper dette blir en ny og vakker del av livet vårt», skrev de da de annonserte graviditeten på Instagram.

- Vi gruet oss til ultralydene i starten. Men det føles helt annerledes nå. Og nå gleder vi oss begge veldig mye, fortalte Ånensen til Dagbladet i et større intervju før jul.

Paret åpnet da opp om graviditeten og om forventningene til den nye tilværelsen. 

- Jeg er helt sikker på at Kristian blir en veldig god pappa. Nå har jo han venner som begynner å bli besteforeldre. Vi har jo tøysa med at du kommer til å bli den eldste pappaen i barnehagen, sa Ånensen.

De lo begge to, og Valen fulgte opp:

- Ja, men da kan vi gå trilleturer sammen da.

Ikke bestemt navn

De fortalte da at barnet skulle få etternavnet Valen, og sa de hadde noen navn i tankene. 

Nå forteller de at de ikke har kommet så mye lenger i prosessen: 

- Har dere landet på noe navn enda da?

- Nei, vi sitter og krangler om det enda, sier Valen lattermildt. 

Paret bor nå både på Karmøy - i en generasjonsbolig med foreldrene til Ånensen - og i villaen på Marbella. Da Dagbladet snakket med dem i fjor fortalte de at det er viktig for dem å ivareta parforholdet. 

- Vi har jo mamma og pappa her, som er veldig til stede og gleder seg til å få barnebarn. Og så er vi veldig enige om at vi leier inn ekstra hjelp dersom vi trenger det, sa Ånensen.

Paret forlovet seg i 2019 - bare ett år etter de møttes. 

FEIRET: I fjor feiret Kristian Valen og Karen Ånensen 17.mai i Oslo. I år blir den tilbragt sammen med et nytt familiemedlem. Foto: Tore Skaar / Se og Hør

- Jeg skjønte tidlig at dette ikke kom til å bli et A4-liv. Det har vært ganske tøft til tider, men verken han eller jeg er sånne som gir opp. Alt har jo vært verdt det. Det er han jeg kommer til å være med resten av livet, sa Ånensen.

Bryllupet har foreløpig latt vente på seg, men Ånensen ønsker også å ta etternavnet til Kristian og nå den nyankommede babyen. 

Og planene for minstemann er klar: 

- Det norske landslaget kan regne med å komme til VM om cirka 18 år, avslutter Valen praten fra sykehuset.