Grøvdal med norsk årsbeste, mens lillebror Ingebrigtsen perset klart
Viste gode takter.
Karoline Bjerkeli Grøvdal testet formen på 1500 meter i Belgia lørdag kveld. Det gjorde hun på glimrende vis og løp inn til norsk årsbeste.
Hun ble tatt i mål på 4.09,03. Ingen norsk løper har vært raskere på distansen i år, heller ikke Ingvill Måkestad Bovim som foreløpig ikke har lyktes og vært under 4.10.
For Grøvdal som satser på 10.000 meter i EM og OL senere i år, var tiden lørdag kveld også ny personlig rekord med over to sekunder på distansen. Hun er også under EM-kravet som er på 4.12, men hun kommer ikke til å stille på 1500-meteren i Amsterdam-mesterskapet, for i EM satser hun først og fremst på 10.000 meter som går på åpningsdagen av mesterskapet. Kanskje tar hun også med seg 5000 meter, men det er ikke avgjort ennå.
- Denne 1500-meteren i Belgia tar jeg som ren fartstrening, sa hun til NTB tidligere i uken. Det var tydelig at det ble mer enn en god treningsøkt.
Jacob Ingebrigtsen løp også 1500 meter i Oordegem lørdag kveld. Han vant sitt heat med 3.45,50 og satte personlig rekord med tre sekunder.
(NTB)
Følg @dagbladet.no på Instagram
Neste avspark - ett klikk unna

